Ibument 50 mg/g + 30 mg/g gel. 100 g

Značka: Ibument
179 Kč 162,73 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Ibument je gel působící proti bolesti a zánětu, který obsahuje ibuprofen (50 mg v 1 g gelu) a levomentol (30 mg v 1 g gelu). Kombinovaný účinek těchto dvou složek navozuje pocit zklidnění a zmírňuje bolest na dobu několika hodin. Ibuprofen patří do třídy nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), které poskytují účinnou úlevu od bolesti a snižují jak zánět tak otok.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ibument je gel působící proti bolesti a zánětu, který obsahuje ibuprofen (50 mg v 1 g gelu) a levomentol (30 mg v 1 g gelu). Kombinovaný účinek těchto dvou složek navozuje pocit zklidnění a zmírňuje bolest na dobu několika hodin. Ibuprofen patří do třídy nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), které poskytují účinnou úlevu od bolesti a snižují jak zánět tak otok. Levomentol je místně působící anestetikum, které způsobuje také místní překrvení tkáně.

Bez konzultace s lékařem lze přípravek Ibument použít k léčbě:
- Bolesti a otoku v důsledku poranění po námaze, poranění kloubů s částečnou rupturou (natažením) vazu, sportovních poranění.

Pouze na doporučení lékaře lze Ibument použít k léčbě:
- Revmatické bolesti, včetně bolesti kloubů způsobené zánětlivými a degenerativními změnami.
- Bolesti zad, ústřelu, bolesti svalů, místní bolesti vazivové tkáně, šlach a vazů.

Velikost balení je 100 g.

Dávkování a způsob užití

Vždy používejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.
Doporučená dávka:
Dospělí a dospívající od 12 let - naneste gel na postiženou oblast a jemně vmasírujte až do úplného vstřebání. Pro každé podání použijte sloupec gelu o délce 1 až 4 cm. Opakujte dle potřeby, maximálně však třikrát denně. Nenanášejte častěji než jednou za čtyři hodiny.
Po nanesení gelu si umyjte ruce (pokud se ošetřovaná místa nenachází právě na rukou).
Nezakrývejte ošetřenou oblast neprodyšnými obvazy nebo náplastmi.

Maximální doba trvání léčby bez doporučení lékaře je dva týdny. Pokud příznaky neustoupí nebo se nezlepší do 7 dnů, poraďte se s lékařem.

Složení

Ibument obsahuje:
- Léčivými látkami jsou: ibuprofenum a levomentholum. Jeden gram gelu obsahuje ibuprofenum 50 mg a levomentholum 30 mg.
- Dalšími složkami jsou: karbomer 980, propylenglykol, diisopropanolamin 85%, ethanol 96% (V/V), čištěná voda.

Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.
Přípravek Ibument by se měl používat se zvýšenou opatrností během těhotenství a kojení. Nedoporučuje se u dětí mladších 12 let.
 

Čtěte pozorně příbalovou informaci

Příbalový leták ke stažení zde

Doplňkové parametry

Kategorie: Bolest kloubů a svalů
Záruka: 30 měsíců
SUKL KÓD: 0172685
EAN: 5901887041313
PDK: 3566271
REŽIM VÝDEJE: Volně prodejné HVLP
VÝROBCE: Ziaja Ltd.
FARMAKOTERAPEUTICKÁ SKUPINA: Ibuprofen

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Nastavení cookies

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Tyto cookies jsou potřeba, aby web fungoval správně
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)
Díky těmto cookies vám můžeme zobrazovat relevantní obsah a reklamy, které pro vás mohou být zajímavé a užitečné