Olynth 0.05% nosní sprej sol.10ml

Značka: Olynth
119 Kč –21 %
olynt0,05
119 Kč –21 % 94 Kč / ks 84 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
31.5.2024

Léčivá látka přípravku OLYNTH, xylometazolin-hydrochlorid, způsobuje v místě svého účinku stažení cév, tím snižuje otok sliznic a následně usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění hlenů. K nástupu účinku obvykle dochází za 5-10 minut a účinek přetrvává po dobu 10 hodin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Léčivá látka přípravku OLYNTH, xylometazolin-hydrochlorid, způsobuje v místě svého účinku stažení cév, tím snižuje otok sliznic a následně usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění hlenů. K nástupu účinku obvykle dochází za 5-10 minut a účinek přetrvává po dobu 10 hodin. 
 
Přípravek OLYNTH je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě. 
Přípravek OLYNTH je rovněž určen k urychlení uvolnění hlenů při zánětu vedlejších dutin nosních a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou. OLYNTH je určen k léčbě dětí od 2 do 7 let.
 
Balení obsahuje 10 ml. 

Dávkování a způsob užití

Pokud lékař nedoporučí jinak, dětem od 2 do 7 let se přípravek podává podle potřeby, nejvýše však 3 krát denně 1 dávka přípravku OLYNTH do každé nosní dírky. Dávkování závisí na citlivosti nemocného a na účinku přípravku. 

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek OLYNTH déle než 3 dny.

Složení

Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid). Jeden ml roztoku obsahuje xylometazolini hydrochloridum 0,5 mg (0,05 %).
 
Pomocnými látkami jsou: roztok benzalkonium-chloridu, dihydrát dinatrium-edetátu, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, tekutý krystalizující sorbitol 70% a čištěná voda.

Kontraindikace

Použití přípravku OLYNTH není v průběhu těhotenství a kojení doporučeno.

Čtěte pozorně příbalovou informaci

Příbalový leták ke stažení zde

Doplňkové parametry

Kategorie: Rýma
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 0.044 kg
SUKL KÓD: 0239773
EAN: 3574660402636
PDK: 3763365
REŽIM VÝDEJE: Volně prodejné HVLP
URČENO PRO: Děti 2-7 let
VÝROBCE: Johnson & Johnson
FARMAKOTERAPEUTICKÁ SKUPINA: Nosní léčiva, dekongesční a jiná nosní léčiva k lokální aplikaci, sympatomimetika samotná, xylometazolin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: