Paralen GRIP Chřipka a bolest 500 mg/25 mg/5 mg tbl.flm.24

Značka: Paralen
199 Kč –6 %
paralenchripka
199 Kč –6 % 187 Kč / ks 167 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné (>5 ks)

Přípravek PARALEN GRIP chřipka a bolest je určen k úlevě od příznaků chřipky a nachlazení. Mezi tyto příznaky patří horečka, bolest hlavy, zimnice, zahleněný nebo ucpaný nos, bolest krku a bolest vedlejších nosních dutin, bolest svalů a kloubů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přípravek PARALEN GRIP chřipka a bolest je určen k úlevě od příznaků chřipky a nachlazení. Mezi tyto příznaky patří horečka, bolest hlavy, zimnice, zahleněný nebo ucpaný nos, bolest krku a bolest vedlejších nosních dutin, bolest svalů a kloubů.

Tento léčivý přípravek obsahuje kombinaci tří léčivých látek. Paracetamol snižuje horečku a ulevuje od bolesti, fenylefrin pomáhá uvolnit zahleněný nebo ucpaný nos a kofein urychluje působení paracetamolu při zmírnění bolesti a pomáhá bojovat proti únavě a ospalosti.

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let věku. 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek PARALEN GRIP chřipka a bolest užívat

Neužívejte přípravek PARALEN GRIP chřipka a bolest − jestliže jste alergický(á) na paracetamol, kofein, fenylefrin nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6), − jestliže máte vysoký krevní tlak nebo závažné onemocnění srdce, − jestliže máte cukrovku, − jestliže máte závažné onemocnění jater, − jestliže máte zvýšenou funkci štítné žlázy (hypertyreóza), − jestliže máte glaukom (zelený zákal) s uzavřeným úhlem, − jestliže trpíte zadržováním moči (sníženou schopností močit), − jestliže máte cévní nádor nadledvin (feochromocytom), 2/6 − jestliže současně užíváte: ▪ léčivé přípravky používané k léčbě deprese (inhibitory monoaminooxidázy a tricyklická antidepresiva) nebo jste je užíval(a) v posledních 2 týdnech (viz bod „Další léčivé přípravky a přípravek PARALEN GRIP chřipka a bolest“ níže), ▪ tzv. sympatomimetika, mezi něž patří léčivé přípravky podávané různými cestami podání, tj. ústy anebo místně (léky aplikované do nosu, ucha a očí).

Pokud si nejste jistý(á), zda se Vás týká něco z výše uvedeného, poraďte se se svým lékařem.

Upozornění a opatření

Před užitím přípravku PARALEN GRIP chřipka a bolest se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem: − jestliže máte onemocnění jater nebo ledvin, − jestliže trpíte určitým typem chudokrevnosti zvaným hemolytická anemie, − jestliže jste alergický(á) na kyselinu acetylsalicylovou a/nebo na jiné nesteroidní protizánětlivé léky, − jestliže Vám lékař sdělil, že máte snížené množství granulocytů (druh bílých krvinek) v krvi, − jestliže máte problémy s požíváním alkoholu, − jestliže máte zvětšenou prostatu, − jestliže máte Raynaudův syndrom (který se projevuje změnou barvy kůže a pocitem chladu), − jestliže máte astma, − jestliže trpíte nedostatkem enzymu nazývaného glukózo-6-fosfát dehydrogenáza (dědičné onemocnění vedoucí ke snížení počtu červených krvinek).

Přípravek PARALEN GRIP chřipka a bolest je určen k léčbě bolesti a horečky doprovázených ucpaným nosem. Pokud máte bolest a horečku, ale ne ucpaný nos, máte upřednostnit jednosložkové přípravky (obsahující pouze paracetamol k léčbě bolesti a horečky nebo dekongestivum k léčbě ucpaného nosu).

Bez porady s lékařem, prosím, neužívejte přípravek PARALEN GRIP chřipka a bolest společně s jinými přípravky obsahující paracetamol, dekongestivy nebo přípravky k léčbě nachlazení a chřipky.

Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažné poruchy funkce jater.

Děti

Přípravek není určen pro děti mladší než 12 let věku.

Čtěte pozorně příbalovou informaci

Příbalový leták ke stažení zde

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Horečka, teplota
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.016 kg
SUKL KÓD: 0207972
EAN: 8595116532801
PDK: 4606985
REŽIM VÝDEJE: Volně prodejné HVLP
URČENO PRO: Dospělí, dospívající a děti 12+
VÝROBCE: Zentiva
ATC: Paracetamol
FARMAKOTERAPEUTICKÁ SKUPINA: Antipyretikum, analgetikum

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: